(050) 462 00 49; (067) 860 36 65
рус
укр
Лазерна різка деревини та фанери
Лазерна різка деревини та фанери

Торгово-будівельна компанія «Київексклюзивбуд» надає послуги з Лазерного різання дерева.

Лазерне різання - це сучасний спосіб розкрою різних матеріалів. Лазерний промінь, прорізаючи візерунок в дереві, одночасно термічно обробляє його, тим самим, захищаючи зріз, деревина в зоні різу служить довше і виглядає контрастніше.

Вироби після лазерного різання дерева піддаються контролю якості, при необхідності вирізані деталі шліфуються, після чого здаються на склад.

Використання комп'ютерних програм дозволяє виробляти масштабування і доопрацювання малюнка.

Лазерне різання дерева нічим не відрізняється від роботи з іншими матеріалами. Точно так же, як і інші матеріали, дерево стали кроїти лазером з міркувань економії і підвищення продуктивності праці. Вирізати заготовку складної форми звичайним слюсарним інструментом - складна і трудомістка робота. При роботі вручну не виключена ймовірність помилок, псування матеріалу, а техніка все робить точно і без помилок.

Лазерне різання дерева - це дуже економічний спосіб обробки. Завдяки точності розкрою різко знижується кількість відходів. При вирізанні механічним шляхом невеликих деталей, скажімо, частин панно, однотипні заготовки можна, розподілити на дерев'яній платівці в такій кількості, в якому вони теоретично можуть на ній розміститися, не турбуючись про величину зазорів. Враховується тільки товщина лазерного променя. Виграш - приголомшлива економія матеріалів і точність виготовлення заготовок.

Технологія лазерного різання дерева

Лазерне різання дерева не вимагає створення ніяких особливих умов для його різання. Застосовують звичайні СО2-лазери (так звані газові). Оскільки дерево - матеріал легкозаймистий, зону різу охолоджують постійним припливом повітря, щоб не виникло полум'я. Приплив повітря також дозволяє уникнути утворення нагару і досягти максимально чистого різу. Крім того, завдяки подачі повітря дрібні частки згорілого матеріалу відразу потрапляють в вентиляцію.

Можна різати дерево практично будь-якої товщини - все залежить від потужності лазера. Правда, дуже товсті заготовки різати лазером недоцільно. І ось чому: промінь не прямий, він має "ікс-образну" форму. Найтонший різ утворюється в місці перехрещення променів. Тому при великій товщині заготовки проріз буде мати напівкруглу форму через спотворення променя. Чим товщі заготовка, тим це помітніше, тому в таких випадках застосовуються інші технології.

Основні правила підготовки креслень для лазерного різання дерева

Основою для лазерного різання дерева є креслення деталі, яке повиненно бути представлено в електронному вигляді (AutoCAD 14, в форматі * .dwg і (або) * dxf).

Під деталлю мається на увазі замкнутий зовнішній контур, усередині якого розташовані отвори (будь-якої форми) і прорізи. Прорізи (будь-якої форми) - незамкнений різ - може виступати за край зовнішнього контуру.

Деталь і вирізані отвори мають той розмір, який закладений в кресленні. Похибка 0,05 мм. Ширина різу для дерева товщиною 4 мм приблизно 0,1 мм. Слід врахувати, що в місці врізки в дерево, утворюється отвір діаметром значно більше ширини різу.

Пропозиції щодо можливого розташування деталей на аркуші не обов'язкові. Вкладення деталей може бути погоджено.

Матеріал, що поставляється для різання, повинен бути на 10 мм (мінімум на 5 мм) більше зовнішнього контуру деталі.

* Якщо у Вас креслення в будь-якому іншому форматі або виконаний на папері, то вартість перекладу в один з чотирьох форматах складе 200 грн/год.

Вимоги до матеріалу для лазерного різання дерева

  • Максимальний розмір обрізання фрагменту - 1600 * 1000 мм.
  • Матеріал замовника повинен бути розрізаний на заготовки розміром не більше 1600 * 1000 мм.
  • Можлива товщина заготовки від 3 мм до 10 мм.
  • Заготівля повинна мати технологічні поля розміром не менше 5 мм від зовнішнього контуру вирізуваного зображення.
  • Матеріал замовника повинен мати відхилення від площини не більше 5 мм.

Різні породи деревини

Різні породи дерева ріжуться по-різному. Кожній породі потрібні певна температура променя і інтенсивність потоку повітря. Тут все залежить від кваліфікації персоналу, що обслуговує лазерну установку: оператор станка повинен встановити потрібні для обробки даного матеріалу параметри. М'які породи дерева ріжуться легше, а при роботі з твердими породами потрібна велика потужність променів, сильний піддув. Щоб не зіпсувати основну заготовку, попередньо робляться пробні рези і пропалювання на зразку матеріалу, верстат налагоджували відповідно до конкретних вимог.

Якщо при різі дерев'яної пластини промінь потрапляє на сучки, може виникнути брак, оскільки сучки щільніше, ніж основа. Це справедливо по відношенню до будь-якої породи дерева. Втім, для тонкої роботи, такої, як виготовлення різьблених наличників, деревина з сучками не застосовується.

Але сама примхлива "порода" дерева - звичайна фанера. Мало того, що вона завжди складається з різних за якістю шарів, так ще і містить клейові включення, які горять сильніше деревини. Тому лазерна різка фанери дуже складна. Для неї потрібно висока кваліфікація оператора, але без "спілкування" з цим матеріалом не обійтися. Так як саме з фанери робиться внутрішня обробка приміщень.